Idiots.Team

IdioTs.Team
 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Симни Decal Converter

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
IdioTs.TeamPosts : 53
Join date : 2011-01-16

ПишувањеПредмет: Симни Decal Converter    Пон Јан 17, 2011 12:02 am

http://www.cstrike-planet.com/files?dl=28

Oткако ќе го симнеш инсталирај го и потоа направи си слика каква што сакаш потоа оди Decal i make decal потоа одбери локација на десктопот ,а "pldecal.wad реименувај го во "tempdecal.wad" и стави го
"tempdecal.wad"-от во Фолдерот CSTRIKE и CSTIRKE_LV потоа оди во пропертис на десен
клик и селектирај Read Only во двата фолдера каде што си го копирал темпдекалотеве ви и директен линк ако сакате да си комплицирате Smile
http://www.cstrike-planet.com/tutorial?print=2
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Симни Decal Converter
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Wanted: Cox PT-19 Rudder Decal
» Prisoners sneak pig into VSP decal
» Rust converter/reformer
» In need for F-105 decal
» Baby Ringmaster Decal

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Idiots.Team :: Симни-
Отиди до: